Windows Server 2003 desteği sona eriyor

Windows Server 2003 ve Windows Server 2003 R2‘nin tüm sürümleri için Microsoft tarafından sunulan destek 14 Temmuz 2015‘te sona erecek.

Windows Server 2003’e ne olacak?

14 Temmuz 2015’te, genişletilmiş Windows Server 2003 desteği sona erecek. Bu tarihten itibaren, Microsoft tarafından güncelleme ve düzeltme ekleri de dahil artık destek sunulmayacak. Bu değişiklik, sistemlerin güvenlik açıklarına maruz kalabileceği ve artık uyumluluk gereksinimlerini karşılayamayabileceği anlamına gelir.

Windows Server 2012 hakkında daha fazla bilgi almak için bu bağlantıyı, bulut platformu Microsoft Azure ile tanışmak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir