Webcast: VMware View 5 ile Masaüstü Sanallaştırma

Bu hafta “VMware View 5 ile Masaüstü Sanallaştırma” konu başlıklı webcasti vereceğim. İlk kez verilecek olan bu webcast ile “View 5” ürününü detaylı şekilde inceleyip Master Image üzerinden birden fazla makine çoğaltma gibi bir çok özelliğe göz atacağız.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/337467.aspx 

Webcast : Çarsamba
Konu : VMware View 5 ile Masaüstü Sanallastirma
Konusmaci : Fatih ÖZYALÇIN
Baslama zamani : 12 Eylül 2012, Çarsamba, 14:30
Bitis zamani : 12 Eylül 2012, Çarsamba, 15:30
Katilim baglantisi     . : http://connect.medyasoft.com.tr/vmware-view/

Sunuma katilmak için herhangi bir program yüklemenize yada katilim kodu girmenize gerek yoktur.

Sunuma iki sekilde katilim gösterebilirsiniz

1) Sunum saatinden kisa bir süre önce Katilim baglantisi linkine tikladiktan sonra, açilan site üzerinde “Enter as a Guest”bölümünü kullanarak giris yapabilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/resim/Adobe_Webcast1.jpg

2) Birinci seçenekteki yöntem ile katilimlar için mutlaka odada bir yönetici olmali ve sizi kabul etmeli. Eger o anda yönetici oda içerisinde degilse veya mesgul oldugu için sizin isteginizi göremiyorsa bu durumda odaya giremezsiniz ve hemen ikinci yöntemi deneyebilirsiniz

“Enter with you login and password” bölümünü seçerek asagidaki gibi “katilimci” ve sifre olarak “123456” yazarak girebilirsiniz.

http://www.cozumpark.com/resim/Adobe_Webcast2.jpg

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir