XenDesktop & XenApp 7.6 Feature Pack 1 Yayınlandı

Citrix XenDesktop ve XenApp 7.6 sürümleri için Yeni özellik pakedi “Feature Pack 1” Yayınlandı.

XenDesktop ve XenApp görevlerini basitleştirmek ve BT otomatik yönetim araçlarını ortak bir noktada buluşturmak üzere geliştiren Citrix “Feature Pack 1” ile 7.6 ailesine ilk özellik pakedini getirmiş oldu.

Feature Pack 1 ile gelen yeni özellikler;

Session Recording;
Sunucudan, herhangi bir bağlantı türü üzerinde, herhangi bir kullanıcının oturumunu, ekran aktivitelerini kaydetmenize olanak verir.

Director 7.6.200;
Yeni Director Konsolu Session Recording Aktif/Pasif edilebilecek ve Kullanıcı detayları, Policy ile ilgili ayarları yapmaya olanak sağlayacak.

Licensing 11.12.1;
Customer Experience Improvement Program (CEIP) and Call Home ile Performans, Hatalar ve Veri kullanımı hakkındaki bilgileri otomatik olarak gönderebilir duruma geldi.

Citrix HDX Real-Time Optimization Pack 1.7 for Microsoft Lync;
Microsoft Lync için Citrix HDX RealTime Optimization Pack 1.7 Linux ve Windows cihaz kullanıcılarına XenDesktop ve XenApp ortamlarında Microsoft Lync üzerinden gerçek zamanlı ses-video konferans ve VoIP telefon iletişimi için son derece ölçeklenebilir bir çözüm sağlar. Optimizasyon Paketi mevcut Microsoft Lync altyapısını güçlendirir.

Download Citrix XenDesktop & XenApp Feature Pack 1

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir