XenApp

XenApp 7.5 Migration Guide (PDF)

Citrix XenApp ve XenDesktop 7.x sürümleri ile yeni bir yönetim mimarisi olan FlexCast Management Architecture (FMA) altyapısına kavuşmuştu. Bu doğrultuda ilerleyen ürünler gün geçtikçe gelişmeye ve yeni özellikler ile gelmeye devam ediyor.

Bugün sizlerle Citrix tarafından sunulan “XenApp 7.5 Migration Guide” dökümanını paylaşıyorum.

Bu PDF içerisinde varolan eski altyapınızı XenApp 7.5 ürününe yükseltmek için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabilirsiniz.

XenApp 7.6 ile ilgili bir döküman çıktığında yine sizler ile paylaşıyor olacağım.

[button link=”http://support.citrix.com/article/CTX140925″ target=”_blank” radius=”1″]Download: XenApp 7.5 Migration Guide[/button]

 

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir