Yaz Saati Uygulaması için Hotfix Çıktı–30 Mart Pazar 2014

30 Mart yerel seçimlerine denk gelen yaz saati uygulaması bakanlar kurulu kararı ile değiştirildi. 30 Mart Pazar günü saat 03.00′te geçilmesi planlanan yaz saati uygulamasına yerel seçimler nedeniyle 31 Mart Pazartesi günü geçilecek. Bakanlar Kurulu kararıyla pazarı pazartesiye bağlayan gece saatler 1 saat ileri alınacak.
Ancak buradaki sorun, mevcut Microsoft işletim sistemlerinde otomatik saatleri ile alma zamanı olarak 30 Mart görünüyor.

1_thumb
Eğer ilgili yamayı yüklerseniz durum aşağıdaki gibi olacak;

2_thumb

Hotfix için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz;

http://support.microsoft.com/kb/2935092/en-us

Eğer BDDK veya benzeri kurumsal üzerinden alınacak bir karar ile, herhangi bir şekilde yukarıda bakanlar kurulunun kabul ettiği gibi bir gün sonra geçiş YAPMAYACAK iseniz, bu durumda bu hotfix’ i yüklemeyin.

İstisnalar dışında, bu yamayı yüklemeyi düşünüyorsanız, buradaki en önemli konu, tüm sunucu ve istemcilerde bu yamanın yüklü olması, aksi halde saat farkından dolayı kerberos kaynaklı sorunlar yaşarsınız.

Kaynak

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir