SkyDrive Adı Değişiyor, OneDrive oluyor

Birleşik Krallık‘taki bir mahkeme Microsoft‘un BSkyB kanalına ait olan ticari marka hakkını ihlal ettiğini yönünde bir karar verdi.

Daha önce Windows 8‘in arayüzünde bulunan “Metro” yazısını marka davasından dolayı kaldırmak zorunda kalan Microsoft, mahkemenin vermiş olduğu bu karardan dolayı da bulut depolama hizmeti SkyDrive‘ın adını OneDrive olarak değiştirecek.

Ayrıntılı bilgi almak ve yeni OneDrive’ı hemen denemek için https://preview.onedrive.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Microsoft_OneDrive_610x373

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

SkyDrive Adı Değişiyor, OneDrive oluyor” için bir yorum

  • 31 Ocak 2014 tarihinde, saat 16:12
    Permalink

    Yerinde bir karar olmuş. Ekonomik alanda ne kadar büyük olursanız olun hukuk karşında eşit olmanız gerekir. Mahkemeyi kutluyorum.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir