SAP Uygulamalarında Dünya Rekoru Azure ile geldi!

SAP ve Microsoft’un yakın geçmişte dört SAP 3 Katmanı kıyaslaması yayınladı. 5 Ekim 2015 itibariyle en yüksek performansın elde edildiği kıyaslama, bulut kurulum türünde gerçekleştirilen SAP Sales and Distribution Standard Application Benchmarks (SAP Satış ve Dağıtım Standart Uygulamaları Kıyaslaması) kategorisinde Dünya Rekoru kırdı.

 

Öne Çıkan Faydalar;

• SAP imajlarınızı hazırlayıp, saklayarak, dakikalar içinde uygulama becerisi ve yeteneği kazanırsınız.
• Örneklerin kullanılmadıkları zaman durdurulması özelliği ile SAP uygulamalarının toplam sahip olma maliyetlerinde %40-75′ e kadar tasarruf edebilirsiniz.
• Sermaye harcamalarını operasyona kaydırma esnekliği kazanırsınız.
• Eğitim için yalnızca ihtiyaç duyulan örneklerin hazırlanması ve etkinlik tamamlandıktan sonra silinmesi ile maliyet tasarrufu sağlanır.
• RPO ve RTO’nun yanı sıra, DR altyapısının sahip olma maliyeti de azalır. DR sistemleri çoğaltılırken yalnızca depolama maliyetine katlanılır.
• Daha ucuz depolama sayesinde %60’a kadar tasarruf sağlarsınız ve ihtiyaca göre sistemleri hızlı bir şekilde döndürme yeteneği kazanırsınız.

Kaynak: Microsoft Türkiye

Detaylı Bilgi

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir