Red Hat Çözümleri Artık Microsoft Azure’da

Beklediğiniz Microsoft ve Red Hat iş ortaklığı duyuruldu! Azure’da daha fazla Linux sanal makina seçeneği keşfedin.

Bulut yatırımınızı genişletin ve bulutta birinci sınıf bir deneyim yaşayın: Azure’un sunduğu açık, esnek ve güvenilir bulut platformu ile Red Hat çözümlerinizi Microsoft Azure’da çalıştırabilirsiniz.

Microsoft Azure üzerindeki kurumsal Linux iş yüklerinde Red Hat Enterprise Linux ‘u kullanabilirsiniz. Daha fazlası var! Özel ve genel bulut genelinde Red Hat yazılımı üzerinde uygulamaların geliştirilmesi, kurulması ve yönetilmesindeki tüm ortak gereksinimleri karşılamak için Microsoft ve Red Hat sizin için birlikte çalışıyor.

Öne Çıkan Faydalar;

  • Azure’un gücünü ve ölçeğini Red Hat uygulamalarına taşıyarak yatırımlarınızı en üst düzeye çıkabilirsiniz.
  • Karma dağıtım modeli ile uygulamalarınızı ister şirket içinde ister bulutta çalıştırabilirsiniz.
  • Red Hat Bulut Erişimi ile mevcut aboneliklerinizi Azure’a taşıyabilirsiniz.
  • Red Hat Linux sanal makinelerini Azure’da çalıştırabilirsiniz.
  • Mevcut Red Hat sanal makinelerinizi çok yakında Azure’a taşıyabileceksiniz.
  • Red Hat çözümünüzü ister şirket içinde ister Azure’da çalıştırın ya da destek için kime başvurursanız başvurun, tutarlı bir destek deneyimi yaşayacaksınız.
  • Çok yakında hizmete sunulacak .NET desteği ile .NET uygulamalarını Red Hat Linux üzerinde derleyebilecek ve dağıtabileceksiniz.

[button link=”https://azure.microsoft.com/tr-tr/campaigns/redhat/” target=”_blank” icon=”momizat-icon-arrow-right3″]Bu yazı hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın[/button]

[button link=”https://azure.microsoft.com/tr-tr/trial/free-trial-open-source/?CR_CC=200746171″ target=”_blank” icon=”momizat-icon-arrow-right3″]Ücretsiz deneme hesabı açmak için tıklayın[/button]

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir