Microsoft Azure Bulut Kampı – 27.01.2016

Sizi geliştiricilere özel, ücretsiz ve eğlenceli Microsoft Bulut Geliştirici Kampı’na davet ediyoruz.

Microsoft teknik uzmanları tarafından verilecek olan Bulut Geliştirici Kampı, kaçırmak istemeyeceğiniz ve bulut çözümleri ile ilgili her türlü yanıtı bulabileceğiniz özel bir etkinlik.

Neler Öğreneceğim?

Bulut Geliştirici Kampı’nda Microsoft Azure Sanal Makineleri, Websites ve Visual Studio 2013’ü nasıl kullanacağınızı ve bu servisler ile bulut için uygulamalarınızı nasıl geliştirip, var olan uygulamalarınızı buluta nasıl taşıyacağınızı öğrenebileceksiniz. Websitelerini, mobil ve kurumsal uygulamaları nasıl geliştireceğinizi göreceksiniz..

Microsoft Bulut Geliştirici Kampı, Microsoft Azure geliştirme ve en yeni Microsoft Azure özelliklerini öğrenmek için en doğru adres.

Yanınızda Getirmeniz Gerekenler

Camp’e gelirken kişisel bilgisayarlarınızla gelmeniz ve yanı sıra Microsoft Azure 30 günlük ücretsiz deneme üyeliğinizi de aktive etmiş olmanız gerekiyor.

  1. Microsoft Azure üyeliği
  2. Notebook
  3. Kimlik

Eğitim İçerikleri

Teknoloji Odağı Açılımı
Azure’a giriş Bu bölümde Microsoft Azure’a genel bir bakış yapıp geniş Azure Servislerinin içindeki uygulama, veri, hesaplama ve network servisleriyle ilgili genel olarak konuşacağız.
Uygulama Servisi

(App Service)

Web, Mobil veya entegrasyon projelerinizi hiçbir işletim sistemi, uygulama vs. kurmadan doğrudan bir “platform” olarak kullanmanızı sağlayan servisimiz olan Azure App Service ile ilgili tüm detayları konuşacak ve birlikte bir Azure Web App ve Azure Mobile App geliştireceğiz.
Kimlik ve Erişim

(Identity and Access – AD)

Uygulama geliştirirken çoğunlukla uygulamamızı kullanacak olan kullanıcıyı doğrulama ihtiyacı duyuyoruz. Bu kullanıcıları otomatik olarak zaten var olan hesapları ile doğrulayabiliyor olduğumuzu bu bölümde öğreneceğiz.
IaaS Ek sunuculara mı ihtiyacınız var? Microsoft Azure Sanal Makinaları size hem Windows hem Linux tabanlı sanal makina sağlar. Bu bölümde de sanal makinalar açıp bağlanıyor olacağız.
Data (genel bakış) SQL Server veritabanınızı Azure’da nasıl çalıştıracaksınız ? Azure’da NoSQL çözümleri nelerdir ? Azure’da Big Data ile ilgili neler yapabilirim ? gibi “veri”leriniz ile Azure’da neler yapabileceğinize dair sorularınızın cevaplarını bu bölümde bulacaksınız.

Bu bölümde söz konusu teknolojileri genel olarak inceliyor olacağız.

Eğitim boyunca tüm öğretilenleri eğitmenle birlikte uygulamalı olarak deneme fırsatı bulacaksınız. (Hands on Lab)

Ücret

Bu etkinlik Microsoft Türkiye ofisi tarafından size ücretsiz olarak sunuluyor.

[button color=”blue” link=”https://msevents.microsoft.com/cui/EventDetail.aspx?culture=tr-TR&EventID=1032725748&IO=6izspm1UFes%2blVz%2b%2fudjtw%3d%3d” target=”_blank” icon=”momizat-icon-arrow-right3″]Kayıt Olmak İçin Tıklayın..[/button]

Yer: Wyndham Grand İstanbul Levent
Tarih: 27 Ocak 2016
Saat: 09.00-17.00
Eğitmen: Faruk Çelik

Sorularınız için:
a-fayata@microsoft.com

microsoft-logo-small

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir