Microsoft Surface 26 Ekimde Satışa çıkıyor

Microsoft’un Surface ismini verdiği yeni nesil tableti Windows 8 işletim sistemi ile aynı tarihte satışta olacak.

Microsoft tarafından Surface’in 26 Ekim 2012 tarihinde Amerika ve Avrupa’da satışa sunulacağı duyuruldu. Microsoft’un aynı tarihte özel olarak tasarlanan ve üretilen bazı donanımlarını da sürpriz yaparak duyurabileceği tahmin ediliyor.

Microsoft Surface, iki farklı versiyon olarak satışa sunulacak. Tabletler arasında da büyük farklılıklar bulunuyor. Birincisi x86 platformunu kullanan Surface for Windows 8 Pro, diğeri ise ARM tabanlı Surface for Windows 8 RT. Surface for Windows 8 Pro versiyonunun yılbaşından itibaren satışa sunulması daha kuvvetli bir ihtimal.

Windows 8 Pro ile satışa sunulacak olan tablet 10.6 inç ve 64/128 GB SSD depolama seçeneği ile USB 3.0, HDMI gibi çıkışlara sahip olacak.

Windows 8 RT işletim sistemi ile gelecek olan diğer model ise aynen iOS ve Android tabanlı cihazlarda olduğu gibi ARM tabanlı olacak.

Diğer modelde olduğu gibi 10.6 inç ekrana sahip olacak Surface for Windows 8 RT’nin Pro versiyonundan farkı 1366×768 piksel çözünürlük ile gelmesi olacak. Depolama seçeneği olarak 32/64 GB SSD ve yaklaşık 673 gram ağırlığa sahip olacak.

Microsoft Surface’ın Fiyatı Ne Aralıkta Olacak:

Microsoft’un bu ürününü yeni nesil Intel Ultrabook’ları ile rekabet edebilecek şekilde belirleyeceği düşünülüyor. Surface’in Windows 8 RT versiyonunun 500-600 dolar civarında olması beklenirken Windows 8 PRO versiyonunun ise 1000 dolar civarında satışa sunulması bekleniyor. Microsoft Surface üzerinde Office Home 2013 sürümünün yüklü olarak satışa sunulacağı ise kesin gibi.

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Microsoft Surface 26 Ekimde Satışa çıkıyor” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir