Microsoft Student Partner (MSP) Olmak istermisiniz?

Başvuru süreci

Microsoft tarafından 6 ayda bir gerçekleşen başvuru dönemlerinde Türkiye’nin dört bir yanındaki farklı üniversitelerin, farklı bölümlerinden (Bilgisayar Mühendisliği olmak zorunda değil) gelen başvurular değerlendirme sürecine alınırlar.

Değerlendirme süreci öğrencilerin MSP Programının başvuru sayfasındaki sorulara vermiş oldukları yanıtlar ve göndermiş oldukları ikişer dakikalık kişisel tanıtım videoları dikkate alınarak gerçekleşir. Gerektiğinde başvuru sahipleri ile ek değerlendirme görüşmeleri yapılabilmektedir.

Programa seçilmeye hak kazanan belirli sayıdaki üniversite öğrencisi için bir dönemlik MSP’lik süreci başlamış olur. Seçilen öğrenci sayısı her dönem yaklaşık olarak 50 kişi olmaktadır.

9 Şubat 2015 saat 23:59 ‘a kadar yapılan başvurular değerlendirmeye alınacak olup, kabul edilen öğrencilerin 20,21,22 Şubat 2015 tarihlerinde Microsoft Türkiye İstanbul ofisinde gerçekleştirilecek oryantasyon programına eksiksiz katılımı şarttır. Konaklama ve ulaşım vs. masrafları tarafımızca karşılanacaktır.

MSP Seçildikten Sonrası

MSP’lik ünvanını alan öğrenciler Microsoft Türkiye İstanbul Ofisi’nde düzenlenen ve yaklaşık 3 tam gün süren oryantasyon sürecine davet edilirler. Bu süreçte uzman eğitmenlerden çeşitli konularda eğitim alma şansı yakalayan öğrenciler birlikte çalışacağı MSP’lerle de tanışma şansı bulurlar.

MSP’likleri boyunca çeşitli Microsoft teknolojileriyle tanışan MSP’ler farklı uygulamalar geliştirip, okullarında eğitimler, seminerler ve etkinlikler düzenlerler. MSP’likleri boyunca edindikleri tecrübeleri ve öğrendikleri yeni teknolojileri çevreleri ile paylaşırlar.

MSP’likleri boyunca çeşitli projelerde, farklı teknolojiler ile çalışma şansı bulan MSP’ler üst düzey yöneticiler ve MVP’ler ile tanışma birlikte fırsatı bulurlar.

MSP’lerin Ayrıcalıkları *

 • MSDN Ultimate
 • Microsoft Store Üyelik
 • Microsoft Coaching Program (Microsoft yöneticilerinden mentörlük)
 • Microsoft Ofis, toplantı salonları kullanımı
 • Microsoft uzmanları ile iş görüşmelerine katılma şansı
 • Yılda 2 kez düzenlenen 3er günlük MSP kampına katılım
 • Microsoft Yaz Okulu’na katılım hakkı
 • Staj imkanı
 • MVP’ler ile çalışma şansı
 • Çeşitli Microsoft projelerinde çalışma fırsatı
 • Microsoft ürünlerini ilk deneyenlerden olma şansı
 • Sunum tekniklerini öğrenerek kendinizi geliştirme olanağı
 • MSP ünvanının CV’nize katacakları
 • Yurtdışındaki MSP’lerle tanışma ve projelerde yer alma şansı
 • Yarışmalar, hediyeler
 • Takım ruhu, arkadaş çevresi

Sizler de bütün bu ayrıcalıklara sahip olmak ve birçok etkinlikte aktif olarak rol almak istiyorsanız tek yapmanız MSP başvuru formunu doldurmak ve 2 dakikalık bir video ile kendinizden bahsetmek. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Başvuru formu için tıklayınız.

* Belirtilen ayrıcalıklar imkanlar dahilinde sağlanabilmektedir. Program kural ve koşullarında değişiklik hakkı saklıdır.

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir