Websense: Gelişmiş Tehditlerin ve Veri Hırsızlığının 7 Aşamasını Tanımak

Bilgisayar korsanlarının verilerinizi çalmak için kullandığı 7 aşamayı öğrenin.

Günümüzün bilgisayar korsanları organize ve karmaşık yöntemler kullanıyor ve kendilerini bu işe adamış durumdalar. Belirli hedefleri bulunan saldırıları, URL ve AV savunmalarını kolayca atlatabilir ve geleneksel güvenlik sistemleri veri hırsızlığını ve siber suç tehdidini önlemek için pek bir şey yapamaz. Buna Bulut uygulamalarından kaynaklanan SSL trafiğindeki sürekli büyümeyi, artan hareketliliği ve uzaktan kullanıcıları da ekleyince, savunmanızda bilgisayar korsanlarının kendi yararına kullandığı potansiyel “kör noktalar” ortaya çıkar.

Bu artan riskler ve karmaşık tehditler hakkında daha fazla bilgi almak için, aşağıdaki linke tıklayarak web sunumumuza kayıt yaptırın. Sunumumuz; bilgisayar korsanlarını durdurmanız, gelişmiş saldırılara dair işaretleri anlamanız ve bu saldırılara nasıl karşılık vermeniz gerektiğiyle ilgili ayrıntılı bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır.

Şimdi kaydolun!

8 Kasım’da bize katılın ve siz de aşağıdaki konularda bilgi edinin:

  • Gelişmiş tehditlerin yedi aşaması
  • Bu tehditlerin tespit etmek için gereken güvenlik mimarisi
  • Geleneksel savunmaların başarısız olma nedenleri
  • Kötü amaçlı yazılım “Sandbox” hizmetlerinin yararları
  • Websense Gelişmiş Sınıflandırma Motoru’nun (ACE) yeni savunma değerlendirmeleri

Web Sunumumuz ile İlgili Ayrıntılar:

Tarih: 8 Kasım 2012, Perşembe

Saat: 11.00

Konuşmacı: Abdurrahman Beyazaslan, Senior Sales Engineer Websense

Abdurrahman Beyazaslan ağ ve bilgi güvenliği alanlarında 10 yıllık tecrübe sahibidir. Ocak 2009’dan beri Websense’de farklı sektörlerden birçok Web Security, DLP ve Email Security projelerinde görev almıştır. İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği ve İstanbul Üniversitesi İşletme Yöneticiliği bölümlerinden mezun olmuştur.

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir