EĞİTİM: Managing App and Desktop Solutions with Citrix XenApp and XenDesktop 7.6

[divide color=”#c1c1c1″]

Ön Koşul

Bu eğitimin verimli geçmesi için temel düzeyde Sanallaştırma hakkında bilgi sahibi olmanız faydalı olacaktır.

Etkinlik Hedefi

Eğitim sonrasında, Windows Server 2012 R2 ortamında, Citrix XenApp ve XenDesktop 7.6 çözümleri ile Masaüstü ve uygulama sanallaştırma Yönetimini uçtan uca yapabilir duruma geleceksiniz.

Bu eğitim esnasında katılımcılar monitör, destek, yönetim ve sorun giderme (yeni uygulamalar, yeni kullanıcılar, yeni masaüstü ve yeni politikalar ekleyerek) sanallaştırma ortamındaki hızlı değişikliklere uyum içinde büyüyen XenDesktop & XenApp 7.6 çözümlerini yapılandırma imkânı bulacaklar.

Etkinlik İçeriği

  • Modül 1: XenApp & XenDesktop Mimarisi, Bileşenleri ve haberleşme altyapısına giriş
  • Modül 2: Lisans Yönetimi ve Yönetici Delegasyon işlemleri
  • Modül 3: Sanallaştırma altyapısı (Hypervisor) Yönetimi ve Monitör edilmesi
  • Modül 4: Sanal Masaüstü ve Uygulama Yönetimi, (Machine Catalog ve Delivery Group oluşturulması)
  • Modül 5: StoreFront Yönetimi
  • Modül 6: Grup ilkeleri ve Profil Yönetimi
  • Modül 7: Citrix Director ile Kullanıcı oturumları, Site yapısı, Son Kullanıcı Yönetimi ve Monitör edilmesi
  • Modül 8: Printer Yönetimi
  • Modül 9: Provisioning Services (PVS) Yönetimi

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir