VMware için Azure Site Recovery (ASR) v2 Gelişmiş Özellikleri ile Kullanıma Sunuldu!

Merhaba, Ekim 2015 Tarihinden beri Private Preview aşamasında olan, VMware ve Fiziksel altyapınızdaki ortamları korumak için kullanılan Azure Site Recovery (ASR) ürünü için gelişmiş işlevsellik kazanan yeni sürümü kullanıma sunuldu.

Önceki Versiyon ile karşılaştırcak olursak en önemli gelişme artık Azure üzerinde “Config Server” ve “Master Target Server” sunucularına ihtiyaç olmaması.

Bu Sayede Özellikle maliyet konusunda oldukça faydalı olacaktır.

ASR-New-v2

Peki yeni gelen özellikler nelerdir?

  • On-Premises tarafındaki sunucuda bulunan bileşenler (Config Server, Process Server, Master target Server) MSI tabanlı iletişim sağlar.
  • Failback özelliği ile Felaket testleri yapabilirsiniz.
  • Windows ve Linux için Multi-VM Uygulama ve Crash-Consistent Replikasyon
  • CentOS & RHEL 6.7 ve vCenter Server 6.0 Desteği.

eV2AFeatures2

 

https://azure.microsoft.com/tr-tr/documentation/scenarios/storage-backup-recovery/

Fatih ÖZYALÇIN

Yaklaşık 10 yıldır bilişim sektörü içerisinde bulunmaktayım ve farklı projelerde birçok görevde aktif rol aldım. Microsoft Sistem Mühendisliği (MCSE), Microsoft IT Pro (MCITP), Network Uzmanlığı ve Sanallaştırma Eğitimlerini alarak Sertifikasyonlarımı tamamladım. Uzmanlığımı, piyasada bulunan birçok farklı sanallaştırma ürünleri ile projeler yaparak geliştirdim. Bu süreçte Sanallaştırma konusundaki Sertifikasyonlarımı da tamamladım. Son 5 yılımı ise Bulut ve Sanallaştırma alanına yoğunluk vererek, Azure ve özellikle Citrix Teknolojileri üzerine önemli çalışmalar gerçekleştirdim ve hala bu alanda devam ederek Türkiye de “ilk” olan projelere imza attım. Olumlu sonuçlar veren çalışmalarımın ardından edinmiş olduğum tecrübe ve bilgi kaynaklarını paylaşmak amacıyla bu konu hakkında çeşitli makaleler yazarak, seminerler ve eğitimler vermekteyim. Şu anda ise HP Türkiye bünyesinde İnce istemciler (Thin Clients) ve Sanallaştırma Çözümlerinden sorumlu Teknoloji Danışmanı olarak devam etmekteyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir